Východně od Zvolena na středním Slovensku nad obcí Vígľaš stojí stejnojmenný zámek. Počátky slovanského hradiště sahají do středověku, kde vznikl klášterní objekt spravován templářským řádem.

Sídlo se později dostalo do rukou královskému rodu Anjou, kde král Karel Robert spolu se synem Ludvíkem I. Velkým vybudovali hradní sídlo. Král Zikmund Lucemburský dal hrad přestavět na lovecké sídlo a v roce 1408 zakládá Řád draka. Na zámku působil král Matyáš Korvín, Vladislav II. Jagellonský a později se zámek dostal do rukou feudálních rodin. Během 2. světové války byl poškozen, z velké části vyhořel a chátral několik desítek let.

Ruiny zámku byly odkoupeny od obce soukromým investorem v roce 2007, kdy se začal realizovat projekt obnovy zámku pod dohledem odborníků z památkových úřadů. Po rozsáhlé rekonstrukci se v září 2014 konalo slavnostní otevření a zámek byl zpřístupněn veřejnosti jako hotel The Grand Vígľaš ****, který se specializuje na kongresové a gastronomické společenské akce s poskytováním wellness služeb.

Zámecký hotel je zapsán v seznamu Národních kulturních památek. Objekt zámku je přístupný veřejnosti, kde i neumístění hosté mají volný vstup do areálu na vstupním nádvoří s možností vstupu na hradby.

Nechte se pozvat na dobovou hostinu s výhledem na nádvoří zámku. Řekněte si své ANO v gotické kapli nebo rytířské sále a prožijte pohádkovou svatbu až do svítání. Zkombinujte minulost s přítomností během vašich kongresů, seminářů a školení v nerušeném prostředí. Odpočiňte si s námi v hotelovém wellness centru. Přesuňte se v čase s vaší rodinou, přáteli a známými do středověkých dob a zúčastněte se prohlídky zámku s odborným výkladem. Vašich malých rytířů potěšíme drobným suvenýrem a vás velkých čeká zajímavý historický program na nádvoří. Adresa uherských králů čeká právě na vás!

Prohlídky Zámku Vígľaš se realizují každý den v čase o 11:00, 13:00 a 15:00 h.

HOTEL GRAND VÍGĽAŠ

Nabízí luxusní ubytování neobvyklého typu. Kromě nádherně zařízených, elegantních pokojů disponuje řadou tématicky zařízených apartmánů – např. Dracula Suite nebo Castellan Suite.

V hotelu se také nachází špičková restaurace Anjou Court s grandiózní královskou výzdobou, hradní kavárna krále Ludvíka I. a pro milovníky whisky a doutníků slouží komorní Dragon Cigar Bar.

Krom toho můžete v hotelu Vígľaš využít moderní wellness s názvem Queen Barbara Spa, které nabízí m.j.: bazén s protiproudem, vířivku, infrasaunu, masáže a kosmetická ošetření.

KONTAKT

HOTEL THE GRAND VÍGĽAŠ
Vígľaš č. 602, 962 02 Vígľaš

Tel +421 45 52 45 795
Tel +421 45 52 45 796
Mob +421 904 994 499

WWW.GRANDVIGLAS.COM